bouquet

Utställningar

I-Catchers Caviar Jr

x-i-catchers-caviar-jr-bis-avel-hane-elk-20161112BIS Avel/Hane   12/11-2016

20-i-catchers-caviar-jr-5045-2

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
12/11-2016 ELK Vårgårda

16 – Avel

9 – Vuxen

Raymond A Saetre/N

Zvezdan Memedov/S

BIS Avel/Hane

CAC, Ex1

10/1-2016 GRK Mölndal 9 – Vuxen Vicki Nye/USA CAC, Ex1
29/9-2015 ELK Vårgårda 9 – Vuxen Raymond A Saetre/N Ex 2
15/2-2015 GRK Mölndal 11 – Junior Wayne Trewathan/USA Ex1
8/2-2015 NERK Örebro 11 – Junior Hannah Jensen/S Ex1, 7:a i Top 10
6/12-2014 VK V:a Frölunda 12 – Ungdjur  Jörgen Billing/DK Ex1

FI*Elrikan Teona
*Champion*

VK, ÄK, 8 månader 29-Elrikan-Teona-3558- (2)

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
11/11-2017 ELK Vårgårda 9 – Vuxen Michael Edström/S NOM, CAC, Champion
18/6-2017 DackeKatten Gislaved 9 – Vuxen Zvezdan Memedov/S CAC, Ex1
17/6-2017 DackeKatten Gislaved 9 – Vuxen Alexey Schukin/NL NOM, CAC, Ex1
25/3-2017 VK+ÄK Va Frölunda 11 – Junior Jaana Jyrkinen/FI Ex1,

S*Ladyhawk´s Petit-chou

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
25/8-2018 GRK Mölndal 11 – Junior Jörgen Billing/DK  Ex1
3/6-2018 DK Gislaved 12 – Ungdjur Åsa Carnbrand/S  Ex1
20/5-2018 Spinneriet Vårgårda 12 – Ungdjur Lena Björkander/S Ex1
19/5-2018 Spinneriet Vårgårda 12 – Ungdjur Kristiina Rautio/FI Ex1

S*Ladyhawk´s Drop Dead Diva

3

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
14/5-2016 DK Gislaved 11 – Junior Anne Köhn/DK NOM, Ex1

 S*Ladyhawk´s Lady Romantica

1Romantica

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
19/4-2015 DK Gislaved 12 – Ungdjur Jörgen Billing/DK Ex1
15/2-2015 GRK Mölndal 12 – Ungdjur Jörgen Billing/DK Ex1

S*Ladyhawk´s Dee Dee

1. S Ladyhawk´s Dee Dee  20131207.

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
9/2-2014 GRK Mölndal 9 – Vuxen Kristiina  Rautio/FI CAC
7/12-2013 ÄK V:a Frölunda 9 – Vuxen Malin Sundqvist/S  CAC, Ex1
25/5-2013 SPINNERIET Göteborg 12 – Ungdjur Hannah Jensen/S  NOM, Ex1
4/5-2013 DK  Värnamo 12 – Ungdjur Yan Roca-Folch /FR BIS

 S*Ladyhawk´s Dallas
*Champion*

BIS Avel/Hane   15/9-2018

1x Dallas (3)

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
15/9-2018 VK Göteborg 16 – Avel Jörgen Billing/DK

Malin Sundqvist/S

BIS/Avel
29/8-2015 ELK Vårgårda 7 – Champion Charles Spijker CACIB, Ex1
28/9-2014 VK Göteborg 9 – Vuxen Eric Reijers/CZ CAC, Ex1,  Champion
27/7-2014 BK Ulricehamn 9 – Vuxen Rolf Voehringer/CH  CAC, Ex1
26/7-2014 BK Ulricehamn 9 – Vuxen Anna Wilczek/PL CAC, Ex1
24/5-2014 Spinneriet Göteborg 11 – Junior Jaana Jyrkinen/FI  Ex1, BIS
3/5-2014 DK Gislaved 11 – Junior Anne Köhn/DK Ex1
9/2-2014 GRK Mölndal 12 – Ungdjur Hannah Jensen/S 4:e plats i Top 5
7/12-2013 ÄK V:a Frölunda 12 -Ungdjur Malin Sundqvist/S Ex1

S*Ladyhawk’s Mixed Emotions

Mixed Emotions xx

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
4/5-2013 DK Värnamo 9 – Vuxen Yan Roca-Folch /FR CAC, Ex1
11/8-2012 SKKK Helsingborg 12 – Ungdjur Anne Köhn/DK NOM, Ex1

S*Ladyhawk’s You’re My No 1
*Champion*

11 Ville_ (2)

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
26/7-2014 BK Ulricehamn 9 – Vuxen Anna Vilczek/PL  CHAMPION

CAC, Ex1

3/5-2014 DK Gislaved 9 – Vuxen Anne Köhn/DK CAC
25/5-2013 SPINNERIET Göteborg 9 – Vuxen Ireneusz Pruchniak BIS, CAC,
15/9-2012 VK V:a Frölunda 12 – Ungdjur Eric  Reijers/CZ Ex1
11/8-2012 SKKK Helsingborg 12- Ungdjur Dorte  Kaae/DK Ex1

S*Categoris P.S.I Love You
*Internationell Champion*

Kotten 20130929 VK (2) - Kopia

29/8-2013 VK Göteborg 5 – Int.Champ Luigi Comorio/IT  CAGCIB, Ex1
12/2-2012 GRK Mölndal 5 – Int. Champ Veikko Saarela/FIN CAGCIB
24/9-2011 VERAK Tønsberg 7 – Champion Vanda Maria Godek/SL INT. CHAMPION, NOM

Ex1

28/8-2011 BK Borås 7 – Champion Martin Kabina/CZ CACIB, Ex1
27/8-2011 BK Borås 7 – Champion Hannah Jensen/S CACIB
22/5-2011 SPIN Bohus 9 – Vuxen Jaana Jyrkinen/FI CHAMPION, Ex1
21/5-2011 SPIN Bohus 9 – Vuxen Vanda Maria Godek/SL  CAC, Ex1
8/5-2011 DK Eksjö 9 – Vuxen Thea Friskovec/SI CAC, Ex1

S*Ladyhawk´s Black Beauty
*Internationell Champion*

Datum Klubb Plats Klass Domare Resultat
24/9-2011 VERAK Tønsberg 7 – Champion Karina Bjuran/N Int. Champion, NOM
21/5-2011 SPIN Bohus 7 – Champion Vanda Maria Godek/SL  CACIB, Ex1
8/5-2011 DK Eksjö 7 – Champion Yan Roca-Folch /FR Ex1, CACIB
7/5-2011 DK Eksjö 9 – Vuxen Kristiina Rautio/FI CHAMPION, NOM
10/4-2011 Sydkatten Malmö 9 – Vuxen Eric Reijers/CZ CAC , BIV
9/4-2011 Sydkatten Malmö 9 – Vuxen Raymond A Saetre/N CAC
13/1-2011 GRK Mölndal 11 – Junior Wayne Trewathan /USA EX 2, 4:e plats i Top 5
4/12-2010 ÄK Göteborg 11 – Junior Annette Sjödin/S Ex1
16/10-2010 ELK KM Svenljunga 12 – Ungdjur Helene Lis Glader /S 1 i klass, 2 i ras
4/9-2010 BK Borås 12 – Ungdjur Hannah Jensen/S Ex1
14/8-2010 SkKK Höganäs 12 – Ungdjur Brita Busse/DE Ex1

S*Ladyhawk´s Hope and Glory

2 Kiddy Bus (2)

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
16/10-2010 ELK KM Svenljunga 12 – Ungdjur Helene Lis Glader/S 1 i Klass, 1 i Ras, BIG
4/9-2010 BK Borås 12 – Ungdjur Hannah Jensen/S Ex2
14/8-2010 SkKK Höganäs 12 – Ungdjur Raymond A Saetre/N Ex1

IDP* Golden Angel´s Kalle Kula
*Champion*

Datum Arrangör Plats Klass Domare Resultat
18/6-2011 ELK Alingsås 7- Champion Hannah Jensen/S Ex1
22/5-2011 SPIN Bohus 7- Champion Jaana Jyrkinen/FI CACIB, Ex1
4/12-2010 ÄK Göteborg 9 – Vuxen Jörgen Billing/DK CHAMPION
4/9-2010 BK Borås 16 – Avel Hannah Jensen/S 2:a 16,7 p
4/9-2010 BK Borås 9 – Vuxen Hannah Jensen/S CAC
14/8-2010 SkKK Höganäs 9 – Vuxen Raymond A Saetre/N CAC
9/11-2008 ELK KM Kinna 9 – Vuxen Hannah Jensen/S BIR

Inlägget finns också på: Engelska

  • 131,331